Blog

Yemek Odasında Kullanılabilecek Tamamlayıcılar Hangileridir? 

Yemek odasında kullanılabilecek tamamlayıcılaryemek odanızla ve hatta yemek odanız salonumuzun içindeyse salonumuzla da uyum sağlıyor olmalı. Tercih edeceğiniz aksesuarlar yemek odanızda yansıtmak istediğiniz tarzı güçlendirerek ve oluşturmaya çalıştığınız atmosferin oluşumuna katkı sağlayacaktır. 

Evinizde zamanınızın çoğunu harcadığınız alanlardan biri olan yemek odası, aynı zamanda sevdiklerinizle birlikte keyifli vakit geçirdiğiniz alanlardan biridir. Yemek odası, keyifli pazar kahvaltılarına, uzun sohbetli akşam yemeklerine, neşeli sohbetlere ve konuklarınız için vereceğiniz davetlere ev sahipliği yapmasıyla ev içinde aktif kullandığınız alanların arasında. 

Bu nedenle yemek odası dekorasyonu, sizi ve konuklarınızı rahat en huzurlu hissettiren ve yaşam tarzımızı hitap eden şekilde dizayn edilmelidir. Yemek odası dekorasyonunda tamamlayıcı parçalar kullanmak, yaratmak istediğiniz sıcak ve samimi havayı yakalamanızı yardımcı olacaktır. 

Yemek odası, görece ile büyük evlerde salondan tamamen farklı bir oda içinde veya salonunuzun içinde konumlanabilmektedir. Eğer yemek odanız salonumuzun içinde ise, yemek odasında kullanılabilecek tamamlayıcılar salon mobilyalarımızla da yemek odası mobilyalarınızla olduğu kadar uyum içinde olmalı.  

Bu yazımızda yemek odasında kullanabilen tamamlayıcı parçaları ve tamamlayıcı parçaların kullanımı fikirlerini sizler için derledik. İşte yemek odasında kullanılabilecek tamamlayıcılar: 

Yemek odasında kullanılabilecek tamamlayıcılar

Nostaljik Görüntüsüyle Samimi Bir Hava Katan Vitrinler Yeniden Dekorasyon Trendlerinin Arasında 

Özellikle son zamanlarda ev dekorasyonu trendleri arasında geçmişten izler görmekteyiz. Mobilyalarda, aksesuarlarda, duvarlarda ve dekoratif ürünlerde tercih edilen Retro tarzla ev dekorasyonlarında nostaljik esintiler görmek mümkün. 

Dekorasyonlarında sıklıkla gördüğünüz Retro trendini evinizin birçok noktasına tamamlayıcı uyarlayabilirsiniz. Yemek odanızda kullanacağınız nostaljik görüntüsüyle ortama samimi bir hava katacak olan vitrinler, yemek odasında kullanılabilecek tamamlayıcılar arasında. 

Yemek odası dekorasyonunuza vitrin ekleyerek Retro bir görüntü elde etmenin yanı sıra kullanışlı bir depolama alanı da kazanabilirsiniz. Tercih edeceğiniz camlı vitrinler ile yemek odanızı adeta bir sergi alanı haline dönüşecek. Tarzınıza hitap eden aksesuarları, yemek takımlarınızı veya fotoğraflarınızı yemek odanızda kullanacağınız vitrinlerde sergileyin. Vitrinler tamamlayıcı parçalar olmasıyla birlikte yemek odanıza samimi ve sıcak bir görüntüye kavuşmasını sağlayacak. 

Siz de yemek odası dekorasyonunuzda tercih edeceğiniz vitrinler ile, sıcak ve samimi bir ortam oluştururken kıymetli aksesuarlarınızı sergileyebileceğiniz bir alan yaratabilirsiniz.  

Yemek odasında kullanılabilecek tamamlayıcılar

Yemek Odanız İçin Kullanabileceğiniz Tamamlayıcı Tekstil Ürünleri 

Tekstil ürünleri seçimi; ev dekorasyonlarında yansıtmak istediğiniz tarzı en net bir şekilde ortaya çıkartabilen, kullanışlı ve estetik aksesuarlardır. 

Yemek odanız için seçtiğiniz; masa örtüleri, peçeteler, perdeler, halılar veya konsol örtüleri tarzınızı ve zevkinize yansıtacak olan parçalardır. Bu özellikleri ile tekstil ürünleri yemek odasında kullanılabilecek tamamlayıcılar arasında yerini alır. Yemek odanızda kullanacağınız tamamlayıcı tekstil ürünlerinin, yemek odanızın veya salonunuzun dekorasyonunda tercih ettiğiniz genel tarza uygun olacak şekilde, tarzınıza ve kişisel zevklerinize uygun olarak seçebilirsiniz. 

Tekstil ürünleri aynı zamanda işlevselliği bulunan kullanışlı ürünler olduğundan seçimlerinizi yaparken kaliteden ödün vermeyin. Yemek odanız için seçtiğimiz tekstil ürünleri dekorasyonunu tamamlayacak parçalardandır. 

Dekorasyon Ürünleriyle Yemek Odanızda Tarzınızı Yansıtın 

Yemek odasında kullanılabilecek tamamlayıcılar arasından bir diğeri ise dekoratif aksesuarlar ve dekorasyon ürünleridir. 

Dekorasyon ürünleri ile yemek odanıza bambaşka bir ambiyans yaratabilirsiniz. Dekoratif aksesuarlar her zaman için tamamlayıcı görevini görür. Bu nedenle işlevini en iyi şekilde yerine getirebilmesi için doğru dekorasyon ürününü seçmeniz oldukça önemlidir. Yemek odanıza yakışıp dekorasyonu tamamladığını düşündüğünüz aksesuarlarla, tasarımınızı renklendirip başka bir boyuta taşıyabilirsiniz. 

Aydınlatma Sistemleri İle Yemek Odası Dekorasyonunuzu Ön Plana Çıkartın  

Aydınlatma sistemleri;

  • Yemek odanız için tercih ettiğiniz renkleri,
  • mobilyaları,
  • dekoratif ev eşyaları, ve aksesuarları

en güzel gösterecek ve en güzel şekilde öne çıkaracak olan şey aydınlatma sistemleridir. Aydınlatma sistemleri bu özellikleri ile yemek odasında kullanılabilecek tamamlayıcılar arasında yerini alır. 

Bulunduğunuz ortamın aydınlatması sizi psikolojik olarak etkileyebilen unsurlardan. Aynı zamanda doğru aydınlatma sistemi kullanımı daha huzurlu ve dingin olmanızı sağlayabilmektedir. Bu nedenle evinizde en çok zaman harcadığınız alanlardan biri olan yemek odanın aydınlatması oldukça önemli. Aydınlatma sistemi olarak seçeceğiniz ışığın rengi bile ortamın ambiyansını etkileyebilen güçtedir. Bu nedenle aydınlatma sistemlerini tamamlayıcı bir parça olarak yemek odamızda kullanabilirsiniz. 

Yemek Odanıza Son Dokunuşu Yapacak Tamamlayıcı Dekoratif Aksesuarlar 

Yemek odası dekorasyonunuzu tamamlayacak ve dekorasyonunuza son dokunuşu yapacak olan dekoratif aksesuarlarla son dokunuşu yapabilirsiniz. Aksesuarlar her zaman için tamamlayıcı parçalardır. Bu nedenle ev dekorasyonlarında aksesuar seçiminin önemi oldukça büyüktür. 

Aksesuarlar aynı zamanda yemek odasında kullanılabilecek tamamlayıcılar arasındadır. Tercih edeceğiniz aksesuarlar, yemek odanızda ya da salonunuzda yarattığınız genel ambiyansa uyacak şekilde olmalı. Böylelikle tamamlayıcı özelliklerini kullanarak dekorasyonlarında son dokunuşu yapabilirler. Aksesuarlar;

  • kullanışlı bir vazo,
  • tablo,
  • fotoğraf çerçevesi,
  • şamdan,
  • mum veya bir saksı çiçeği olabilmektedir. 

Yemek odanız için tercih edeceğiniz aksesuarlar dışarıya yansıttığı tarzla yemek odamızda uyun içinde olmalı. Böylelikle yemek odasında kullanılabilen tamamlayıcı niteliğinde eşyalar olarak yerini alabilmektedir.  

Unutmayın ki estetik ve şık dekorasyonların kilit noktası, yemek odanızı ön plana çıkartacak tamamlayıcılarda gizlidir.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir