Blog

TV Ünitesini Nasıl Konumlandırmalıyım?

Dekorasyonlarda oldukça fazla önem taşıyan ve Niyazi Güneş mobilyaları içerisinde oldukça popüler olan farklı ezgilerden ya da notalardan birisi de TV üniteleri olmaktadır. Yaşam alanlarınıza kalite katan TV ünitelerinin tasarımında Niyazi Güneş Mobilya imzası bulunmaktadır.
En seçkin ve en modüler üyeler arasında olan TV üniteleri gereksinimlere göre kombinlenen modüler özelliği ile kısıtlı alanlara dahi kreatif ve sofistike dokunuşlar sağlamaktadır. Eğer gereksinimler küçük köşe takımı ise hem pratik hem de fonksiyonel bir kombin oluşturabilmek mümkündür. Köşe takımları aynı zamanda yatakta olabilen özelliği ile rafine bir zevkin odadaki izdüşümü olabilmektedir. Trendlerle eş zamanlı ilerleyen yaratıcılığı her alana ve her zevke en uygun olan koleksiyonu oluşturarak ihtiyaçları şık bir dokunuşla somutlaştırmaktadır. Evin salonu, oturma odası, mutfağı olmak üzere yaşam alanı olarak düşünülen her köşede köşe takımı konforu kişinin kendi yorumuyla birleşerek avangard bir stil oluşturma olanağını da kişiye sunmaktadır. Temin edilecek olan köşe takımı salona sığabilmeli ve ortamda rahatça hareket edebilmek ve Tv ünitesi için yeterli bir boşluğa yer vermelidir. Yani beğenilerek temin edilen köşe takımlarının ebatı salona mutlaka uygunluk taşımalıdır. Çünkü hareket özgürlüğünü kısıtlayan bir mobilya tercih edilmesi halinde ortam sıkıcı halde olacaktır.
Oturma odası için yapılabilecek mobilya seçimlerinde alanın boyutu göz önünde bulundurulmalıdır. Görüntü olarak şık olan fakat oldukça rahat olmayan köşe takımı temin etmek mantıklı olmayacaktır. Çünkü ergonomik mobilyaların tercih edilmesi önerilmektedir. Bu yüzden rahatlıkla köşe takım modelleri tercih ederken köşe koltuk seçiminde konfor ön planda tutulmalıdır. Hayalindeki eve sahip olmak isteyenler köşe takımı için arayış içerisinde ise işlevselliği göz önünde bulundurulmalıdır. Evde salon dekorasyonlarında köşe takımının tasarımı ve renk uyumu oldukça fazla önem taşırken depolama alanının olması yatak olabilme özelliğinin bulunması gibi detaylar da köşe takımı alırken dikkat edilmesi gereken hususlar arasındadır

Niyazi Güneş TV Ünitesi Dekoru

TV ünitesi satın alırken mümkün olduğunca raflı modeller tercih edildiğinde eşyaları toplamak da daha kolay olacaktır. TV ünitesi evlerdeki diğer eşyalarla da uyumlu olmalı ve renk uyumu bu noktada oldukça önemli bir hal almaktadır. Tasarımın önemli olduğu gibi Niyazi Güneş TV Ünitesi Dekoru işlevselliğe de özen göstermek gerekmektedir. Dekorasyon stiline uygun televizyon üniteleri tercih edilmeli ve yaşam alanlarına uygun olanlar tercih edilmelidir. Büyük bir odaya küçük bir televizyon sehpası hiç yakışmamaktadır. Televizyon ünitesinin kalitesi göz önüne alınarak, kaliteli ürünler temin edilmelidir. Çok amaçlı televizyon üniteleri tercih edilmelidir. Tercih edilecek olan televizyon büyüklüğüne göre televizyon ünitesi tercih edildiğinde günümüzde birçok ürünün yer aldığı ve bunlar göz önünde bulundurularak her zaman en kullanışlı olanını tercih etmek gerektiği unutulmamalıdır. Evlerde belki de en çok tercih edilen mobilyalardan biri duvar üniteleridir. Evdeki zamanın çoğu televizyon açıktır ve yemek öncesi ya da yemek sonrası tüm aile televizyonun önünde toplanmaktadır. Misafir geldiğinde arka fonda hep televizyon açıktır, zevkle televizyon izlemek için televizyon üniteleri büyük rol oynamaktadır. Bir diğer taraftan ise mekanı organize ederek büyük bir rol üstlenen bazı zaman kitaplar, bazı zaman dekoratif objeler, süslü televizyon üniteleri yeri geldiğinde de evin dağınıklığının düzene sokma da bize yardımcı olmaktadır. Kısacası televizyon ünitelerinin günlük kullanım oranı ve depolama görevi oldukça fazladır. Bu paralellikle özellikle bir amaç için tercih edilecekse üniteleri bu anlamda gözden geçirmekte yarar var. Eski dönemlerde evlerimizde oldukça fazla bulunmasa da tasarım ve teknolojinin gelişimi ile beraber artık televizyon olan her evde televizyon ünitesi yer almaktadır. Eski dönemlerde belki de sehpanın üzerinde tercih edilen televizyonlar artık duvara monte ve çevresinde de bir üniteyle bütün olacak şekilde düşünülmektedir.

Niyazi Güneş TV Ünitesi Ebatları ve Ölçüleri

Televizyon üniteleri ve sehpaları evlerde en çok göz önünde bulunan mobilyalardan olurken, hem estetik hem işlevsellik bu anlamda oldukça fazla önem taşımaktadır. Doğru bir tercih bulunduğu iç mekana oldukça başka hava katarken evinde zenginleştirmektedir ve kullanım amacı oluşturulmalıdır. Ünite hangi amaçla ne gibi objeler için kullanılacak buna karar verilmelidir. Bunu nasıl yerleştirileceğiniz organize edilmelidir. Televizyon ölçülerini bilmek gerekmektedir. Genel olarak Niyazi güneş TV ünitesi ebatları ve ölçüleri 250 santim boyutlarında imal ederken ünite hazır alınacaksa bu boyutlar göz önünde bulundurarak seçimler gerçekleştirilmelidir. Eğer evde küçük çocuk bulunuyorsa keskin köşeli ünite modellerinden uzak durulmalıdır. Kırılacak objeler de bu alana yerleştirmeyi düşünüyorsa yükseklik planlaması çocukların ulaşılamayacağı şekilde gerçekleştirilmelidir.
Göz sağlığı açısından düşünüldüğünde televizyonun oturan bir kişinin göz hizasına ve kişiden 3 metre uzağa yerleşmiş olması gerekmektedir. İşlevsellik oldukça önemli bir konu olurken ünite yalnızca televizyon koymak için mi tercih edilecek yoksa daha başka işlevleri de olacak mı bundan emin olunmalıdır. Dayanıklı malzemelerden yapıldığına dikkat edilmelidir. Kolay çizilme yani yıpranmayan malzemeleri seçmeye gayret edilmelidir. Çünkü bu ünitelerin üzerine genellikle süs eşyaları yerleştirilmesinden dolayı kolay çizilme olanağı vardır. Bu noktayı düşünerek ünitenin malzeme tercihi gerçekleştirilmelidir. Dekoratif açıdan düşünüp salonun hakim renkleri ve diğer mobilya malzemeleri incelenmelidir. Duvar renkleri koltuk mobilyalar ve yerle uyum sağlayacak tercihler tamamlanmalıdır.