Blog

Şık bir Ev için Tamamlayıcı Mobilyalar Kullanın

tamamlayıcı mobilyalar

İç mekan dekorasyonunda başarılı bir etki bırakmak her zaman kolay değildir. Bazen en şık mobilyaları seçseniz dahi evinizde bir eksik hissedersiniz. İşte bu noktada sorununuzun çözümü, tamamlayıcı mobilyalar!

Tamamlayıcı mobilya modelleri farklı kullanım özelliklerine sahiptir. Farklı kullanım özellikleri sergilerler. Genel anlamda ortak özellikleri ise evdeki dekoratif bütünlüğü sağlamalarıdır. TV üniteleri, sehpa modelleri, konsollar, bench çeşitleri tamamlayıcı mobilyalar arasında sayılır. Hatta kullanım şeklinize bağlı olarak tekli berjerler bile bu kategoriye dahil edilebilir.  Tekli berjer modelleri dekorasyonunuzda tamamlayıcı bir etki gösterir. Şık bir evin sırrı, tüm alanlarda yakalanan bütüncül estetiktir.

Ev içi dekorasyon kişinin özgün zevklerini sergilemesine olanak sağlar. Yaptığınız tüm seçimler estetik beğenilerinizin bir yansımasıdır. Bu noktada mobilyalarınızı tamamlayıcı diğer mobilyalar ile ortak bir bütünlükte dizayn edebilirsiniz.

İster modern ve çağdaş ister otantik ister bohem bir dekorasyona sahip olun. Tamamlayıcı mobilya modelleri ile evinizde istediğiniz etkiyi ve şıklığı yaratabilirsiniz.

tamamlayıcı mobilyalar

Tamamlayıcı Mobilyalar Neden Önemlidir?

Yaşam alanınızda kalite, rahatlık ve etki bırakan bir dekorasyon yaratmak için detaylar önemlidir. Bununla birlikte tamamlayıcı mobilyalar detaydan ziyade iç tasarım için önemli eşyalardır. Önemli olmalarının sebebi ise evin dokusunda yarattıkları etkiden kaynaklıdır. Bazen biz farkında olmasak bile evin içindeki tüm eşyalar ortak bir ruha hayat verir. Evinizin ruhunu canlandırmak sizin elinizde! Beğenilerinizi ortaya koymak için tamamlayıcı mobilya modelleri size yardımcı olur.

Bu mobilyaları seçerken evin atmosferini göz önünde bulundurmalısınız. Koltuk takımlarınızın rengi ve tasarımı; duvarlarınızın hangi renk olduğu; alanın büyüklüğü size seçimlerinizde yardımcı olur. Sadece bu faktörleri doğru tespit etmelisiniz.

Zıtlık ya da uyumlu bir görünümde yararlanabilirsiniz. Bu sayede dekorasyonunuza ayrı bir hava katmış olursunuz. Örneğin siyah ya da koyu renkli bir duvar önünde açık renkli bir TV ünitesi çarpıcı bir görünüm sergiler. Ahşap detaylı mobilyalarınız ile ise yine ahşap detaylı orta sehpa modelleri tercih edilebilir. Yani tamamlayıcı mobilya modellerini seçerken zıtlık ya da uyum yaratılabilir. Sadece bu alanları doğru belirlemelisiniz.

İç Mekan Dekorasyonunda Çarpıcı Görünüm Yaratın

İç mekan dekorasyonu denildiğinde akla ilk olarak oturma odaları gelir. Oturma odalarının bir numaralı tamamlayıcı mobilyası ise elbette TV üniteleridir. Artık neredeyse her evde TV ünitesi görmek mümkün. Şık tasarımları ile dekorasyonda estetik bir dokunuş yaparlar. Ayrıca sundukları kullanışlı ve işlevsel alan oturma odalarını düzenlemek bakımından etkilidir. Fonksiyonel bir TV ünitesi üzerine yerleştireceğiniz bitki, biblo ya da çerçeveler yaşam alanınızı güzelleştirir.

tamamlayıcı mobilyalar

Modern TV ünitesi bakımından çok sayıda model ve seçenek bulunur. Kendi dekorasyonunuza uygun olarak bu modeller arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta seçtiğiniz TV ünitesinin mobilya takımlarınız ile uyumlu bir görünüme sahip olmasını sağlamaktır.

Tamamlayıcı mobilyalar evin farklı alanlarında kullanılabilir. Salon, mutfak ya da çalışma odası fark etmiyor. Siz de bu dekoratif eşyalarla dikkat çekici bir atmosfer yakalayabilirsiniz.

Salonun Havasını Değiştiren Tamamlayıcı Mobilyalar

Tamamlayıcı mobilya modelleri farklı kullanım alanlarına hizmet eder. İlk göze çarpanlar arasında TV ünitesi, sehpa ya da kitaplık gelir. Kullanım şeklinize bağlı olarak berjer ve bench modelleri de tamamlayıcı mobilya niteliğindedir.

Özellikle yenilikçi tasarımların ön plana çıktığı günümüzde zıt renkler ve tasarımlardan sıklıkla yararlanılıyor. Sade ve açık renkli koltuk takımları için tercihiniz zıttı bir renk olabilir. Daha ziyade renkli ve dikkat çekici berjer modelleri ile kombinlenebilir. Bu sayede oturma odasındaki sade ve sıkıcı atmosfer hareketli ve canlı bir hale getirilebiliyor.

Yine aynı şekilde bench modellerini kullanmak da mümkün. Renkli ve hareketli köşe takımları, açık renkli bench modelleri ile uyumlu bir dekorasyon ortaya koyabilir.

Doğru Sehpa Nasıl Seçilir?

Sehpa, salonların vazgeçilmesi olan bir üründür. Orta sehpa, zigon ve yan sehpa modelleri ile salonlarda fonksiyonel bir kullanım alanı yaratır. Tamamlayıcı mobilyalar içerisinde sehpa modelleri ilk göze çarpan eşyalar arasında yer alır. Peki, doğru sehpa modeli nasıl tercih edilir?

 

Aslında dekorasyon söz konusu olduğunda doğru mobilya seçimi son derece yanlış bir kavramdır. Her bireyin kendine özgü beğenileri ve zevkleri vardır. Bu çerçevede dilediğiniz ürünü dekorasyonunuza dahil edebilirsiniz. Ama uyumsuz ve göze güzel görünmeyen tasarımlar bir süre sonra yaşam alanınızda boğucu bir atmosfere neden olur. İşte bu yüzden tamamlayıcı mobilyalar özenli bir şekilde seçilmelidir. Kendi zevklerinizi yansıtan ürünler ile doğal bir atmosfer yakalamanız mümkün.

Evin Her Alanında Kullanabileceğiniz Dresuar Modelleri

Dresuar, İngilizcede aynı anda birçok farklı modeli tanımlayan bir kavramdır. Şifonyer, konsol masası, vitrin ya da makyaj masası terimlerinin hepsini kapsar. Genel olarak ayaklı ve çekmeceli dekoratif sehpa olarak tanımlayabiliriz.

tamamlayıcı mobilyalar

Evin farklı bölgelerinde hem fonksiyonel hem düşük dresuar modelleri tercih edilebilir. Salonunuzda sehpa ya da vitrin olarak kullanabilirsiniz. Yatak odanızda ise makyaj masası olarak kullanabilirsiniz. Sonuçta şık ve etkileyici bir atmosfer yakalayacağınız kesin.

Şık evlerde tamamlayıcı mobilyalar size avantaj ve etkileyici bir görünüm imkanı sunar. Bu etkiyi arttırmak için çeşitli aksesuarlardan destek alabilirsiniz. Tamamlayıcı mobilya modelleri ile evinizde arzu ettiğiniz modern görünümü yakalayabilirsiniz.

Bir cevap yazın