Blog

2021 Modasına Uygun Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri

Evlerde keyifle vakit geçirilen oturma odalarını kişisel zevkler ve günün modasına uygun olarak dekore edebilirsiniz. Her yıl değişkenlik gösterebilen oturma odası dekorasyon fikirleri zamanın esintilerine göre şekillenir.

Bu odaları, popüler parçaların şık ve estetik uyumuyla dekore edebilirsiniz. Zamanı yakalayan çağdaş bir görünüme sahip olur. Bu noktada dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. İnce detaylarla bezeli olan oturma odaları, bakıldığında keyif veren hoş bir görünüme sahip olur.

Büyük mobilyalardan dekoratif aksesuarlara kadar dikkat ve inceliklerle dekore ettiğiniz oturma odalarında 2021 yılına dair moda esintileri kendini gösteriyor. Şık ve güncel moda anlayışıyla harmanlanmış olan oturma odaları, sizlere estetik bir hava sunar. Bu alanlar keyifli zaman geçirebilecek özel noktalar haline geliyor. 2021 yılının modasına ait olan oturma odası dekorasyon fikirlerinden bahsettiğimiz yazımızda, kendi eviniz için birkaç ipucu yakalayabilirsiniz.

oturma odası dekorasyon fikirleri

Minimalizmin Yılı: 2021

Bu yıl etkisini kuvvetli bir şekilde hissettiğimiz minimalist akım, oturma odası dekorasyon fikirleri evlerimizde de kendini gösteriyor. Oturma odalarında kalabalık yaratan çok ve büyük eşyalar, yerini küçük ve işlevsel eşyalara bırakıyor. Özellikle modern bir zevke sahip ev sahipleri tarafından sıklıkla tercih edilir. Ayrıca bu dekorasyon fikirleri, evlerde ferah bir görüntü yakalamak için de ideal.

Az eşyanın verdiği rahatlık ve özgürlük hissiyle oturma odanızda kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Özellikle İskandinav tarzı mobilyalar sayesinde yakalanabilen minimalist tutum, bu yılın dekorasyon biçiminde odak noktası haline geliyor.

Oturma odanızda boyut olarak daha minik ve fonksiyonel detaylara sahip mobilyalara yer verebilirsiniz. Böylelikle ferah bir görünüm yakalayabilirsiniz. Bu oturma odanızı daha modern gösterebileceği gibi aynı zamanda işlevsellik bakımından da faydalı bir tutum olacaktır.

Duvarlarınızı Dekore Etmeyi Unutmayın

Evlerde geçirilen zamanın bir önceki yıllara göre artış gösterdiği 2021 yılında moda olan bir diğer tutum ise duvarların oldukça hareketli bir görüntüye sahip olmasıdır. Bu yıl için bahsedebileceğimiz oturma odası dekorasyon fikirleri arasında yerini alan hareketli ve şık duvarlar için bazı dekorasyon fikirlerini şu şekilde listeleyebiliriz:

  • Oturma odanızda huzurlu ve keyifli bir ortam yaratmak için bitki desenli duvar kağıtlarını kullanabilirsiniz. Bu doğal bir illüzyon yaratacağı için, bu ortamda daha keyifli ve mutlu hissetmenizi sağlayacaktır.
  • Bu yılın vazgeçemeyeceğiniz trendleri arasında yerini alan tek çizgi ile yapılan çizimlere duvarlarınızda yer verin. Oturma odanızın modern bir görünüme sahip olmasını sağlar. Bu çizimler, soyut sanat anlayışının muhteşem örnekleridir.
  • Duvar kağıtlarında doğadan ilham alan diğer seçeneklere de göz atabilirsiniz. Özellikle vahşi hayvan figürlerinin yer aldığı duvar kağıtları da bu yılın trendleri arasında.

Oturma Odanızda Bitkilere Yer Açın

Dışarıda geçirilen zamanın azaldığı bu yıl için oturma odası dekorasyon fikirleri arasında bu alanda bitkilere yer vermek de yer alıyor. Özellikle geniş yapraklı bitkiler sezonun trendleri arasında başı çekiyor. Geniş yapraklı bitkiler, oturma odanızda estetik bir görüntü yakalamanız adına birebir. Ahşap detaylara sahip vazolar içerisinde sergileyebileceğiniz bitkiler, bu alana otantik bir hava katacak. Bunun yanı sıra doğaya olan özleminizi gidermek için de bitkilere oturma odanızda yer verebilirsiniz.

Bitkilerinizi yüksek stantlarda sergileyebilirsiniz. Bu dikkat çekici bir detay olmanın yanı sıra oturma odanızda daha fazla alana sahip olmak için de ideal bir tercih olacaktır. Bol bol bitkilere yer verebilirsiniz. Oturma odaları, daha keyifli ve huzurlu görünümüyle sizler için harika bir alan olacak.

Dekore Edebileceğiniz Kitaplıklarla Oturma Odanızın Havasını Değiştirin

2021 yılının vazgeçilmez mobilyaları arasında kitaplıklar yerini alıyor. Kitap okumak için uygun zamanlara sahip olan bu yılda, çeşitli kitaplık modelleri dikkat çekiyor.

Oturma odanızın boyutlarına göre tercih edebileceğiniz kitaplık modelleri, kitaplarınızı depolamak adına sizlere fırsat sunar. Bunun yanı sıra kitaplıklarınızda yer alan rafları dekoratif diğer eşyalarla süsleyerek oturma odanıza renk katabilirsiniz.

Bu yıl için tavsiye edilen oturma odası dekorasyon fikirleri arasında yer alan bu fikre şans verin. Salonunuza daha otantik bir hava katmak adına ideal seçim; kitaplıktır! Alanı daha verimli kullanmanız için de bir fırsat sunar. Okuyacağınız kitaplara anında erişebilirsiniz. Bunun yanı sıra diğer mobilyaları da kitaplığınız etrafında konuşlandırarak keyifli okuma alanları yaratabilirsiniz.

oturma odası dekorasyon fikirleri

Konfor ve Estetik Bir Arada: Berjerlere Yer Verin

Planladığınız oturma odası dekorasyon fikirleri arasında berjerlere de yer vermeyi unutmayın. Berjer koltuğunuzu oturma odanızda yer alan pencerenin önüne yerleştirebilirsiniz. Bu yılın da trendlerine uygun bir seçim olacaktır. Keyifli zaman geçirerek dışarıyı izlemek istiyorsanız bu sizin için harika bir fikir. Aynı zamanda kitaplığınızın önüne bir berjer yerleştirip bu alanı kendiniz için keyifli bir okuma durağına çevirebilirsiniz.

Çeşitli renklere sahip modeller arasından oturma odanızla uyumlu olan berjeri tercih edebilirsiniz. Oturma odasında ekstra bir oturma alanı yaratacak olan berjerler, bu alanı daha verimli kullanmanız adına da bir fırsat olacak. Rahat ve lüks görünüme sahip olan berjerler oturma odası dekorasyon fikirleri için ideal bir mobilyadır. Odanın görünümünü noktalayacak olan berjerler bu alana renk katacak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir