Blog

Oturma Odanıza Tarz Katacak Duvar Üniteleri

Modern zamana ayak uyduran tv üniteleri, her ne kadar model değiştirmiş olsa da eski vitrinleri anımsatmaya devam etmektedir. Hala küçük objeler ile süsleyebileceğiniz bölmelere sahiptir. Fotoğraf çerçeveleri ya da kitap yerleştirebileceğiniz alanlar bulunmaktadır. Kısacası, o bölmeler içerisinde ne görmek istiyorsanız ona yer açabilirsiniz. Son zamanların en gözde mobilyalarından olan tv ünitesi modelleri, sayısız seçenekleri ile her zevke hitap etmektedir. Çoğu zamanlarda ise, tüm salonun dekorasyonlarını etkileyen bir parça olmaktadır. Yakın bir zaman içerisinde tv ünitesi almayı düşünüyorsanız; tv ünitesi  dekorasyonları ile ilgili merak ettiğiniz her bilgiyi bulabileceğiniz bu içeriğe göz atmadan kesinlikle alışverişe çıkmayın.

Farklı Tasarımlara Sahip Tv Ünitesi Modelleri

Tv ünitesi modelinde seçenek çok olunca, dekorasyon fikri çeşitliliği de dolaylı olacak şekilde artıyor. Bu şekilde önemli olan nokta ise, evlerinizin sahip olduğu özellikler ve sizin ne isteyeceğiniz olmaktadır. Tv üniteleri dekorasyonların ilk sırasında; tv sehpa modelleri bulunmakta ve bu modeller, her şekilde kolay olarak dekore edilen parçalar olmaktadır. Bu dekorasyon stillerinde; ya televizyon duvara monte edilir ya da televizyon sehpa üzerine yerleştirilir. Minimalist ve şık ev dekorasyonuna sahip olan kişiler tarafından bu ürün, sık sıktercih edilmektedir. Televizyonların arkasında salona uygun olan bir duvar kağıdı kullanarak dekorasyonlarınız ile bütünleştirebilmeniz mümkündür. Tv sehpanızın çok göz yormasını istemiyorsanız; üzerine hiçbir şey koymadan kullanabilir ya da bir iki küçük objeye yer verilerek biraz hareketliliğe yer açabilmeniz mümkündür. Sehpa yanında yumuşak bir ışıklandırma sistemi için, iki tane minimal aydınlatma lamba kullanmak yeterli olacak.

Konsept tv ünite modelleri, bu anlamda en ilgi gören parçalar olmaktadır. Çeşitli bölme ve çekmecelerin olduğu tv üniteleri, geniş bir kullanım alanı sunmaktadır. Bu bölmelere fotoğraf çerçevesi yerleştirebilir, okuduğunuz kitabı sergileyebilir, birkaç küçük objeler ile daha hareketli duruma getirebilirsiniz. Bu tarz ünitenin çekmeceli parçası da iyi bir toplama alanına sahip olmaktadır. Salon ile ilgili fazla dekoratif eşyalar, masa örtüsü ve servis peçeteniz için bu bölmeleri rahatça kullanabilmeniz mümkündür. Bu ünitenin parçaları duvara monte ediliyor, ancak montaj gerektirmeyen birleşik modeller de bulunmaktadır. Bölme sayısı, her tv ünitesi modellerinde farklı olabilmektedir. Burada, tv yerleştireceğiniz duvar genişliği baz alarak tercihte bulunabilmeniz mümkündür. Eğer konsept tv ünitesi ilginizi çekiyor ise, duvar boyutu ölçülerinden mutlaka emin olmanız gerekecektir. Aksi durumda, üniteniz için seçmiş olduğunuz duvarın genişliği çok küçük ya da çok büyük kalabilmektedir.

Tv Ünitesi Seçimleri

Ev dekorasyonlarınız klasik mobilyalardan oluşuyor ise görsel açıdan zengin bir konsept tv ünitesi alabilmeniz çok iyi olacaktır. Birbirinden şık tasarımlar dahilinde, geometrik desenlere sık sık yer verilmektedir. Spor bir dekorasyon fikri için ise, daha minimal ve bölmesi daha az olan tv üniteleri tercih edilebilmektedir. Bu tarz dekorasyonlar dahilinde tv sehpası da sık kullanılan alternatiflerden biri olacaktır. Odanızda bulunan kitaplıkta yer kalmadı ise, bir ya da iki tarafı kitaplık olan tv ünitesi modelini de değerlendirebilirsiniz. Kitaplıklı olan tv ünitesi modeli ile yapacağınız dekorasyonda, kitaplarınıza ve bütün DVD’lerinize yer verebilmek oldukça tercih edilen bir dekoratif yöntem olacaktır.

Tercihiniz Tv Ünitesi Mi? Dekoratif Mobilya Mı?

Tarz dekor edilmiş bir evde yaşamak herkes için vazgeçilmez bir ayrıcalık olmaktadır. Ancak çoğu zaman bir ürün almak için sadece şık olması yeterli olmamaktadır. Bu nedenle genelde ev ihtiyacı olan eşyaları alırken tarz seçimler yaparak ev dekorasyonlarınızı tamamlayabilirsiniz. Tv üniteleri de ihtiyacını karşılarken tarzından ödün vermek istemeyenlerin tercihlerinden bir tanesi olmaktadır.

  • Oyun konsolu ya da dvd kablolarınızı saklar.
  • Televizyonlarınızı tek başına durması yerine bir bütün halinde durmasını sağlar.
  • Vazo, çerçeve ya da dekor eşyalarınızı sergileyecek alan yaratır.
  • Çekmeceli tasarıma sahip olan Tv ünitelerinde çekmece içerisinde saklanabilecek şeyler barındırılabilir.

Tv Ünitesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

TV ünitesi satın alırken tarzlık yarışından uzak kalmamak için dikkat edilmesi gereken birkaç püf nokta vardır. Tv Ünitesi alırken dikkat edilmesi gereken detaylar nelerdir?

  • Televizyon boyutu
  • Odanızın boyutu
  • Diğer mobilyalar ile uyum sağlanması
  • Renklerin uyumunun sağlanması