Blog

Niyazi Güneş Bambi Yatak Sanatı

Yatak odası dekorasyonu oluştururken bu alanın evde en çok geçirilen alanların başında geldiği unutulmamalı, gün boyunca yaşanan tüm yorgunluğun burada sonlandırmanın mümkün olduğu gerçeğini herkes bilmektedir. Aynı zamanda bir dinlenme ortamının olduğu yerde huzurlu olmak ve uyku kalitesi için de bu durum oldukça fazla önem taşımaktadır. Bu yüzden yatak odasının iç dekorasyonu mutlaka önem verilmesi gerekmektedir.

Gelişi güzel yerleştirilen mobilyalardan çok daha fazlasını kişi kendisinin hak ettiğini biliyorsa bunu mutlaka yapmalıdır. Modern hayatın sitresinin atılacağı yer yatak odası olduğundan dolayı yeni güne hazırlanılacak olan bu alanda daha huzurlu olmaya yardımcı olacak bazı tavsiyeler bulunmaktadır. Bu tavsiyeler uygulandığında hem fiziksel olarak daha iyi dinlenebilir hem de uyku kaliteniz arttığı için huzur ve mutluluk seviyenizi daha da artar. Uygulanması çok kolay olan bu önerileri yatak odası dekorasyonu hiç mutlaka değerlendirmeniz gerekmektedir. İnsan doğası gereği yeşil tonları ve ahşap renklerinin arasında kendisini daha huzurlu ve dingin hissetmesi atak odasında çok aşağıdaki alternatifler değerlendirilebilmektedir.

 • Canlı tonlar
 • Toprak tonları
 • Ahşap mobilyalar
 • Pastel renkler

Yaşama Ayak Uyduran Renkler

Tercihlerinin gerçekleştirilmesi oda içerisinde tavsiye edilmektedir. Kırmızı, turuncu gibi renklerin canlı tonları uyarıcı olduğundan dinleyin aksine kişilerin uyanık kalmasını sağlayabilmektedir. Bu yüzden doğa ile özdeşleşen materyalleri ve renkleri yatak odası dekorasyonu yaparken kullanmakta yarar bulunmaktadır.

 • Siyah
 • Beyaz
 • Ahşap tonları
 • Yaprak tonları

Gibi göz yormayan hem de şık görünen Bambi yatak sanatı seçimleri yapılmasının önerilmesinin nedeni de budur. Bu tonlar ister mobilyalarda isterseniz odanızda kullanacağınıza aksesuarlarda tercih edilmelidir. İllaki canlı renkler görmek istiyorum diyenler varsa yatak örtüsü veya yastık gibi detaylarda bu isteği gerçekleştirebilmektedir. Bu sayede hem değiştirilebilecek bir dekorasyon olurken hem de odadaki diğer yumuşak tonları dengelemek de mümkün hale gelmektedir.

Bambi Yatak Sanatı Ev Dekorasyonu

Hepimizin bildiği gibi yatak odası evimizde özgürce kalabileceğimiz en rahat alanlar arasında yer almaktadır. Boş zamanların tadını burada çıkarabilirken evin tamamı ortak alandır. Herkes istediği yerde dolaşmakta özgürdür. Ancak yatak odası çok kişisel bir yerdir. Bu normalde kapıyı çalıp herhangi birinin odasına girmek için görgü kuralıdır. Yatak odasında kişi istediğini yapabilir ve kimsenin izni olmadan onlara müsaade etme hakkı da bulunmamaktadır. Her insanın yatak odasıyla farklı bir bağlanma şekli bulunmaktadır. Elbette en sevdikleri şeyleri içine yerleştirerek onu daha çekici hale getirmek ister. Favori renk çekici koleksiyonlar fotoğraflar ve diğer birçok şey yatak odasının şekillendirme konusunda odayı daha yakın hale getirir. Kişisel bir oda insanlar için özgürce vakit geçirebilecekleri ve onları izleyecek kimse olmayacağı için önemlidir. İnsan herkesin önünde dans etmekten çekinir ama odalarında özgürce dans eder ve kendilerini yenilenmiş hisseder. Bazı insanların kimsenin yanında yapmak istemedikleri yalnızken keyif aldıkları bu tür birçok aktivite bulunmaktadır. Yatak odası istenildiği gibi özel alanlardan biri olurken aynı zamanda kişinin kendine ait en güvenli ve en rahat hissettiği yerdir.  Bu durumda bambi yatak sanatı ve yatak odalarının neden bu kadar özel olduğu ve tüm evde kişisel yerlerden biri olarak kabul edildiği gerçeği için ise yatak odalarına zaman ayırdıkları için değil, tüm odayı en sevdikleri şeylerle dekore ettikleri için de severler yatak odalarını. Girer girmez kişinin kişiliği, nasıl bir insan olduğu ve seçimlerinin neler olduğu direkt olarak yansır. Bunun dışında okul dedikoduları, arkadaşlarla geçirilen zaman partileri, zamanın unutulmaz aile anıları, çiftlerin zamanı ve daha birçok unutulmaz anlar odaya eklenir. Ne zaman bir odaya girseniz rahat ve özgür hissetmek için konfor alanınızda hissetmenizi sağlar.

Yatak Odası Ve Aksesuarları

Yatak odasında oturma odalarında kullanılmaya alışık olunan aksesuarlar aslında yatak odası dekorasyonu yapılırken tercih edilebilmektedir. Bu sayede bambi yatak sanatı odadaki mobilya olarak kendi ruhumuzdan dokunuşlar yapmış olmak güzel anılarımızda karelerimizde doldurduğunuz çerçeveler ve tablolar mutlaka hayatınıza renk katacaktır.  Aynı zamanda sabah uyandığınız odada içinizin açılması için yatak odasının bakımında sakıncası olmayan bitkilerde tercih edilebilmektedir. Doğada uyandığınızı hissetmek için bu güzel dokunuş olacaktır. Hem eşyalarınızı koyabileceğiniz hem de dekoratif görünen kutuları yatak odasında kullanabilmeniz yeterli alanınız varsa bir berjer ve lambader ile küçük bir okuma köşesi yaparak dekorasyon zenginleştirebilirsiniz. Bu noktada yapılabilecek tercihlerin sınırı bulunmazken,

 • Makrome
 • Hazır detaylar
 • Metal
 • Gold detaylar

Mobilyaları uyum sağlayacak her türlü aksesuarlar tercih edilebilmektedir. Yatak odasında çok fazla aksesuar veya renk istemeyen kişilerin olduğu da bilinmektedir. Bu nedenle eğer odada çok fazla eşya alma taraftarı değil iseniz, daha az eşya ile de şıklığı yakalayabilirsiniz. Ufak tefek bir çok aksesuar yerine büyük bir tablo veya puf bir koltuk ve benzeri seçeneklere göz atabilirsiniz. Bunların yanı sıra siyah ve beyazın şıklığını yatak odasında gösterebilir,  bu tonların baskın göze batan renkler olmamasından dolayı yatak odasında tercih edilebilir durumda olduğu unutulmamalıdır.  Dolap kapaklarınızda ya da odanın başka bir alanında ayna yoksa bir boy aynasıyla ortamın arasında değiştirebilirsiniz. Küçük metalik detaylarıyla ışıklandırmalı detaylar kullanabilir bu noktada dikkat etmeniz gereken duvar ya da döşemeniz ile mobilyalarınızın zıt tonlar barındırması yatak odası dekorasyon oluşturabilirsiniz.