Blog

Niyazi Güneş Bahçe Mobilyaları

Bahçe mobilyalarınızı uzun süre kullanmayacaksanız nemli olmayan kapalı bir ortamda muhafaza etmeniz gerekmektedir. Nemli ve rutubetli ortamlar mantar ve küf oluşumu hızlandırdığından ürününün yüzeyi zarar görebilir su ve güneş ışığına dayanıklı bir örtü kullanılmalıdır. Bahçe mobilyaları uzun süre kullanılmayacaksa ve açık alanda bırakılması gerekiyor su ve ışık güneş ışığına dayanıklı örtü kullanılmalıdır. Bu sayede bahçe mobilyaları sürekli güneş ışınlarına maruz kalmayacak ve daha uzun ömürlü olacaktır. Ateşten ve ısıtıcılardan mutlaka Uzak tutulmalıdır.

Rattan Bahçe Mobilyası

Bahçe Mobilyaları Nasıl Olmalı?

  • Pamuk yaygın olarak kullanılan bitkisel kökenli bir doğal bir elyaf olmasından dolayı iç mekan mobilyalarında ağırlıklı olarak tercih edilen pamuklu kumaş dış mekan mobilyalarında oldukça fazla tercih edilmemektedir. En önemli sebebi pamuk gibi doğal el yapıların sentetiklere göre daha emici özelliğe sahip olmasından dolayıdır.

Olefin

  • Olefin petrol bazlı sentetik bir kumaş olması nedeniyle pürüzsüz bir yüzeye sahip olmaktadır. Doğal yollar ile elde edilen elyaftan üretilen kumaşlara göre dış mekanlarda kullanımı oldukça rahattır. Kuvvetli neme ve güneş ışığına karşı oldukça dayanıklıdır. Çok bilinen bir kumaş olmamasına rağmen kumaş bilgisi olan kişilerin sıklıkla tercih ettiği kumaş çeşitleri olefin olmaktadır.

Polyester

  • Polyester de o lafın gibi petrol bazlı sentetik bir kumaş olmasından dolayı Niyazi Güneş bahçe mobilyaları içerisinde genel olarak polyester kumaşlar sıklıkla tercih edilmektedir diğer kumaş türlerine göre de daha hızlı kurur daha kolay temizlenir üretim esnasında teflon maddesi ile kaplanmış kumaşın su tutmama özelliği de göz önünde bulundurulmalıdır.

Bu sebeple Niyazi Güneş bahçe mobilyaları sık olarak dokunmuş ve teflon kaplanmış polyester kumaşlar sıklıkla tercih edilmektedir.

Keten

  • Keten bir bitkinin gövdesinden elde edilen doğal elyaflar arasında yer almaktadır. Ketenli kumaşlar sıklıkla dayanıklı olmasından dolayı ve içerisinde havayı saklı tutmaktadır. Su emici özelliği sebebiyle dış mekan ürünlerinde çok fazla tercih edilmemektedir.

Akrilik

  • Akrilik kumaş türü ise polyesterden imal edilen sentetik bir kumaş türü olmaktadır. Dış mekan şartlarına uygunluk taşıması nedeniyle, oldukça güçlü olan güneş ışıklarına dahi dayanıklıdır. Oldukça hızlı kuruyan ve hızlı temizlenen bir kumaş olması nedeniyle bu ve bunun gibi birçok bilgi için bu platformu takip edebilir ve bu ürünlerden sizler de yararlanabilirsiniz.

Bahçe Mobilyalarında Hangi Kumaşlar Neden ve Nasıl Seçilmeli?

Sonbahar aylarına henüz yeni girdik sıcak yaz günlerinde ise veda ettik. Havalar soğuduğu için açık alanlar artık çok fazla sık tercih edilmemektedir.

Soğuk hava koşullarında dış etkenlerden evin dış kısmında kalan bölgeleri korumakta zorluklar yaşanabilmektedir.

  • Bahçeler
  • Balkonlar
  • Teraslar
  • Bahçe
  • Teras

Balkon mobilyalarını korumak ise yağışlı ve soğuk havalarda oldukça fazla sıkıntılar yaşanmasına sebebiyet vermektedir. Bahçe ürünlerini korumak için örtüler kullanabilir ya da özel kılıflar tasarlayabilirsiniz. Her bahçe mobilyası ürünü için farklı ebatlarda koruma kılıfları gerekmektedir. Mobilya kılıfları için su geçirmez özellikler taşıyan koruyucu malzemelerin kullanılması gerekmektedir. Yağışlı havalarda açık alanlarda bulunan mobilyalar için ise mobilya kılıflarını üretici firmalardan temin edilebileceği gibi mobilyaların ölçülerine uygun bir uzmana dizayn ettirmek de mümkündür. Tam da bu durumda ise Niyazi Güneş bahçe mobilyaları açık alanlarda ki mobilyalar için tek tek koruma kılıfları sizler için tasarlamaktadır. Bir depo alanı ya da kapalı kullanım alanları da dizayn edilebilmektedir. Soğuk ve yağışlı günlerde bahçe ve teraslardaki mobilyaları kaldırmak için depolama sistemleri de oluşturabilirsiniz. Ev içerisindeki depolama alanı mevcut ise portatif bahçe mobilyaları kullanarak bu durumu kolaylaştırmak da mümkündür. Tabii ki bahçe mobilyalarını muhafaza etmeyi sağlayacak depolama çözümleri koruma kılıfları alternatif koruma yöntemleri ile ilgili birkaç örnekler derledik sizler için bahçeniz için en uygun fikri sizler değerlendirebilirsiniz.

Bahçe Mobilyaları Hakkında Bilinmesi Gerekenler?

Bahçe mobilyaları için bünye içerisinde örtü görevi görecek bir tasarımla dış etkenlerden korumak mümkündür. İki kişilik oturma alanı için güneşin zararlı ışıklarından koruyabilecek mobilya aksesuarlarını kullanmak için ise yağmurlu günlerde tercih edebileceğiniz bahçe şemsiyeleri gibi bahçe koltukları bünyesinde tasarlanan örtü sistemleri kullanarak mobilyalar muhafaza edilebilmektedir.  Bunun yanı sıra Niyazi Güneş bahçe mobilyaları içerisinde uygun aksesuarları temin edebilir. Yağmurlu ve güneşli günlerde bir örtü görevi gören koltuk aksesuarları su geçirmez nitelikler taşıyan alternatifleri tercih edebilirsiniz. Uzun vadede koruma amaçlı mobilyaları bahçe alanlarından kapalı alanlara taşımak isteyebilir ve bu durumda mobilyalarınızı uzun süre kullanmayacaksanız geçen süreç içerisinde toz birikmesini önleyen örtüler kullanabilirsiniz. Gereksinim halinde bu örtüleri yıkayarak kolaylıkla temizlemenizde tabii ki mümkündür. Oturma grupları yemek masası ya da sandalyeler için su geçirmez özellikle örtüler kullanmanız günümüzde su itici özellikler taşıyan koruma kılıfları da yine aynı şekilde bu platform içerisinde temin edilebilmektedir. Dış mekanlar için su geçirmezlik terlikleri taşıyan örtüler kullanmak daha ideal olacaktır. İç mekanlarda mobilyaları korumak istiyorsanız eğer toz ya da kir tutacak alanları bir kumaşla örtmeniz yeterli olacaktır.