Blog

Kendi Tarzınızı Yansıtmak İçin Mobilya Dekorasyon İpuçları

Evinizde kullandığınız mobilyalar sadece evinizdeki boş alanları doldurmak için kullanılmaz. Çünkü kullandığınız mobilyalar sizi ve tarzınızı yansıtır. Klasik bir tarza sahipseniz daha çok klasik mobilyalar tercih edersiniz. Modern tarzınız varsa da seçiminizi modern mobilyadan yana kullanırsınız. Evinizi mobilya dekorasyon ipuçları ile kendi tarzınızı yansıtacak şekilde dizayn edebilirsiniz.

Evinizde kullandığınız küçücük bir detay bile bambaşka bir hava yaratabilir. Bu nedenle kullanılan her detay büyük önem taşır. Kullandığınız mobilyaların birbiriyle uyum içerisinde olması başlıca unsurlardandır. Kendiniz için en güzel mobilyaları seçmiş olabilirsiniz. Fakat evinizde mükemmel şıklık yaratabilmeniz için detaya inmeniz gereklidir.

Beyazın Gücü İle Baş Döndürücü Etki Yaratın

Beyaz renk her tarza uyum sağlayacak muazzam bir renktir. Evinizi daha ferah ve daha şık bir görünüme kavuşturur. Beyaz renk mobilya dekorasyon ipuçları ile evinizde taptaze bir görünüm yakalayabilirsiniz. Asilliğin ve temizliğin rengi olan beyazı evinizin her köşesinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kolay uyum sağlayan bir renk olarak görülse de ton seçimi oldukça önemlidir. Nötr, sıcak, soğuk olmak üzere farklı renk tonlarına sahiptir. Yapacağınız kombinasyon ton seçiminde önem taşır. Örneğin gri renkte mobilyalar kullanacaksanız soğuk beyaz tonlarından faydalanabilirsiniz.

Evinizde tamamen beyaz mobilya kullanacaksanız mobilya dekorasyon ipuçları ile kırık beyaza yönelebilirsiniz. Aksi halde gözleriniz yorulabilir ya da yaşam alanınız boş gözükebilir.

Yatak odanızda kullanacağınız beyaz renkli mobilyalar sağlıklı uyku uymanıza destek olacaktır. Bununla birlikte mavi renk ile kombinleyerek sakin bir ortam yaratabilirsiniz. Renklerin modası zamanla geçebilir. Fakat beyazın modası kolay kolay geçmez. Beyaz mobilyalarınıza küçük dokunuşlar katarak her zaman farklı atmosfer yaratabilirsiniz.

İlham Veren Kitaplıklara Yer Verin

Evinizde yapacağınız en güzel aktivitelerden biri kitap okumaktır. Mobilya dekorasyon ipuçları arasında yer alan kitaplık dekorasyonu şık ortamlar yaratmanızı sağlar. Kendinize ait tarz bir alan oluşturmak için kitaplıklardan yararlanabilirsiniz. Sizi yansıtan kitapların bulunduğu kitaplıklar ile en iyi görünümü elde etmeniz mümkündür. Kitaplığınıza yer vereceğiniz en uygun yer pencere alanlarının önüdür.

Bununla birlikte kitaplık için kör duvarlardan da yararlanabilirsiniz. Böylelikle hem duvarınız boş kalmaz hem de iyi bir görünüm elde edersiniz. Kendi tarzınızı yansıtan okuma köşesi oluşturmak için evinizin boyutu da büyük önem taşır. Büyük bir alana sahipseniz mobilya dekorasyon ipuçlarından yararlanarak kitaplık önüne tekli koltuk koyabilirsiniz. Böylece tarzınızı yansıtan en şık görünüme kavuşursunuz. Dikkat etmeniz gereken noktalardan biri duvarın rengidir. Duvar rengi ile uyumlu kitaplık seçimi sizi daha hoş bir görünüme kavuşturur.

Göz Kamaştırıcı Dekorasyon İçin Köşe Koltukları Kullanın

Küçük alanlarınız ideal bir seçim olan köşe takımları ile şık dekorasyonlar oluşturabilirsiniz. Bulunduğu ortamın odak noktası olacak köşe takımlarını mobilya dekorasyon ipuçları ile dizayn edebilirsiniz.

Köşe koltuklar şık bir görünümün yanında konfor da sağlamaktadır. Köşe koltuk takımları ile kullanacağınız diğer mobilyalar uyumlu olmalıdır. Bütünlüğü fonksiyonel özellik sağlayan puf ve sehpalar ile tamamlayın.

Dar ortamlarda geniş hareket alanları yaratmak için de oldukça ideal bir seçenektir.  Köşe koltuk takımlarını sadece dar alanlar için kullanmak zorunda değilsiniz. Geniş alanlar için de oldukça muazzam görünümler yaratır.  Bu yüzden evinizin boyutlarına göre seçeceğiniz koltuk takımı farklılık göstermektedir.

Koltuk takımı denildiğinde akla ilk kırlent gelir. Kırlent köşe koltuk takımlarında büyük öneme sahiptir. Çünkü koltuğun görüntüsü baştan aşağı değiştirebilir. Köşe koltuk rengine ve dokusuna uygun kırlent daha iyi bir görünüm sağlar. Çünkü evinizin dekorasyonu için olmazsa olmaz şartlardan biri renk uyumudur.

Farklı Renklere Yer Verin

Küçük dokunuşlar ortama bambaşka bir hava katabilir. Evinizde kullanacağınız mobilya dekorasyon ipuçları ile evinizdeki atmosferi değiştirebilirsiniz. Evinizde birbirinden farklı renkte mobilyalar kullanarak kendi tarzınızı yansıtabilirsiniz. Aslında bu oldukça zor bir iştir. Fakat farklı renkler ile evinize bambaşka bir atmosfer katın. Örneğin koltuk takımlarınızda kullanacağınız farklı renkler canlı ve estetik bir görünüm sağlar. Bununla birlikte parlak renkte yemek odası takımı ile de çarpıcı bir etki yaratabilirsiniz.

Mobilyalarınıza zıt renkte siyah yemek odası takımı seçimi estetik bir görünüm kazandırır.  Kısacası zıt ya da parlak renklerin kombinasyonu evinizin daha dikkat çekici görünmesini sağlar.

Her Zevke Hitap Eden Klasik Mobilyalar Kullanın

Yıllardır değişmeyen klasik dekorasyonda klasik mobilya kullanımı tercih edilen seçeneklerdendir. Genellikle daha büyük yaşlarda bireyler tarafından kullanılmaktadır. Ancak yine de genç kesim siz de bu parçalara bayılacaksınız. Klasik mobilya dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken bazı ipuçları vardır. Bunlardan en önemlisi ise mobilyaların birbirine uyumudur. Mobilya dekorasyon ipuçları ile kendi tarzınızı yansıtacak dekorasyonlar elde edebilirsiniz.

Dekorasyonda önemli diğer bir ipucu ise kaliteli mobilya seçimidir. Kalitesiz klasik bir mobilya diğer mobilyalar arasında hoş görünmez. Bu da hoş bir görüntü oluşturmaz. Dolayısıyla kullanacağınız mobilyaların aynı kalitede olmasına dikkat edin. Koyu renkler klasik mobilyalar için olmazsa olmaz unsurlar arasında yer alır. Büyüleyici bir etki yaratan koyu işlemeleri tercih ederek çarpıcı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir