Blog

Köşe Koltuk Takımı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Köşe takımları özellikle son zamanlarda tekrar favoriler arasında yer almaktadır. Hem şık hem trend hem de oldukça kullanışlı olan köşe takımları hemen hemen her markanın kreasyonlarında yer alırken Niyazi Güneş Mobilya kreasyonlarında tasarımların en son noktasına kadar ulaşılmıştır.
Yaşam alanlarınız ile Salonda, oturma odalarında, mutfaklarda yani evin her odasında tercih edilebilen köşe koltuk takımları özellikle rahatına düşkün kişiler tarafından oldukça sık tercih edilmektedir. Bu konuda L koltuk takımları metrekaresi küçük alanlara dahi kolay bir şekilde uyum sağlayabilirken modern tarzı sevenlerin ve yeni evli çiftlerin de gözdeleri halini almıştır. Özellikle köşe koltuk takımı alırken dikkat edilmesi gereken hususlar;

  • Odanın ve köşe grubunun büyüklüğü
  • Kapılar ile köşe grubunun oturum alanı
  • Sağlam bir iskelet yapısı
  • Kumaş kalitesi
  • Kullanım ömrü
  • Mobilyanın üretiminde kullanılan malzemeler
  • Garanti Süresi
  • Bütçe

Başlıcalar olmaktadır. Modern tarzı sevenlerin ve yeni evli çiftlerin de gözdesi olan köşe koltuk takımı modelleri her şeyden önce rahat oldukları için sıklıkla tercihler arasında yer almaktadır. Köşe takımı alırken dikkat edilmesi gereken birçok husus yer almaktadır. Oturma alanlarının geniş ve ergonomik olmasına kumaşın düzgün kaplanmış olmasına ve gereksiz çıkıntılara yer verilmemelidir. Köşe bağlantılarının ve dikiş kısımlarını da muntazam bir şekilde birleştirilmiş olması önemli hususlardandır. Koltuğun şıklığı kadar kalitesi ve rahat oturma alanını sağlaması da önem taşımaktadır. Kanatlarının ideal yükseklikte olması ve dolgu malzemesi yeterli miktarda olması gerekir ki ileride zamanla çöküntüler oluşmasın koltukta özellikle arka oturma kısmının rahat olup olmadığı da mutlaka temin edilirken test edilmelidir.

Köşe Koltuk Takımı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Köşe koltuk takımı alırken nelere dikkat etmeliyiz sorusu birçok kişinin aklını kurcalamaktadır. Koltukta kullanılan kumaşın cinsi kumaşın kaliteli ve dayanıklı olması aynı zamanda uzun vadeli ve konforlu kullanım için gerekli olmaktadır. Köşe takımlarında desenli ve hareketli bir kumaş tercih ediliyorsa desenlerin dikişlerle uyumlu olmasına desenlerin ortalanmış olmasına kumaşla koltuk takımı renginin ahşap rengine yani birbiriyle uyum taşımasına dikkat edilmelidir. Dikişlerle çizgiler arasında bir dengesizlik olduğunda ilk göze çarpan detay burası olmasından dolayı bu duruma da dikkat edilmelidir. Her zevk ve gereksinime uygun olan köşe koltuk takımı Niyazi Güneş Mobilya kreasyonları içerisinde yerini almıştır. Köşe takımınızı temin ettiğiniz firma aynı zamanda kendi üretimini de yapan bir firma ise hayalinizdeki tasarımı da yine aynı şekilde kendiniz de tasarlayabilmektesiniz. Kendi tasarımını gerçekleştirmeyen firmalarda da kumaş skalası yer almasından dolayı beğenilen renkle desenli kumaşlar sipariş edilerek istenilen seçeneği direkt olarak kişi kendisi oluşturabilmektedir. Köşe takımı mobilyaları istenilen ebatta tasarlanabilirken tercih edilen Mobilyanın yerleştirileceği alan büyükse büyük bir köşe takımı tercih edilmeli küçük ise o ebatlarda mobilya takımları tercih edilmelidir. Köşe takımı modelleri istenilen ebatta olabilirken tercih edilen mobilya ile mobilya’yı konumlandırılacak alanın uyumlu olması önem taşımaktadır.

Niyazi Güneş Mobilya Köşe Takımları

Bugün her markada köşe takımı modelleri bulmak mümkündür. Aynı zamanda Niyazi Güneş Mobilya köşe takımları da kullanışlı ve stil sahibi özelliği ile mobilya alma aşamasında olanların tercih listesinde ilk sıralamalarda yer almaktadır. Özellikle küçük metrekareli evler için son derece kullanışlı bir seçenek olan köşe takımları farklı renk ve ebat olmak üzere stiller içerisinde tasarlanarak kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Özgün hatlar, kıvrımlı hatlar, yumuşak yahut keskin olmak üzere fonksiyonel sade yahut gösterişli çizgilerle birleşerek Niyazi Güneş Mobilya köşe takımları imzası altında buluşmaktadır. Kişi eğer kendi stilini oluşturmak istiyorsa modüler özelliği olan bir seçenek zevke ve gereksinimlere hitap edebilir yani köşe takımı modüler yapısıyla ev farklı bir ruh ve tarz armağan etmektedir. Orta sehpa istenirse tek başına istenirse de köşe takımı bir modülü olarak tercih edilebilmektedir dekorasyonda asal olan kişisel gereksinimler olduğu düşünülüyorsa modüler tasarımların önemi de kendiliğinden ortaya çıkmaktadır. Minder sayısı kişinin kendi isteğine bağlıdır. Yani istenilen sayıda minder ekleyebilmektedir. İster abartı isterse minimal çizgilerde kalınabilmektedir.
Gereksinimler ve keyif neyi ifade ediyorsa ve neyi istiyorsa o kadar özgürlük sunmaktadır. Özellikle yatak odasında bunu yapmak ideal mekanlar arasındadır. Salon için ise koltuk şalları için bu önerileri uygulamak mümkündür. Tabak, fincan ve benzeri ürünlerde çiçek ve benzeri tasarımların dışında puantiye desenler hoş görüntü oluşturabilmektedir. Bunun gibi banyo mutfak ve oda dekoratif ürünleri de oldukça çekici olan puantiye tasarımları örtülerin üzerinde tercih etmek mümkündür. Hareketlilik katacak olan bu tasarımları masa örtülerinde ya da tabak altlığı olarak tercih edilen ölçülere de yer vermek mümkündür.