Blog

İç Mekanlarda Fransız Stili Tüyoları

Günümüzde pek çok tasarım ve dekorasyon trendi, farklı zevklerin harmanlanması sonucu ortaya çıkmıştır. Bazen bir oturma odası takımı içerisinde İsveç tarzını barındırırken bazı yatak odası modelleri içerisinde ise Fransız stili iç mekan tasarımlarını görebilmekteyiz. Bu noktada özellikle Fransız tarzı tasarımların ilham verici olduğundan bahsetmek mümkündür. Fransız stilinde dekorasyon da genelde yüksek camlar kullanılmaktadır. Bu yüksek camlara eşlik eden uzun ve boydan perdeler de bulunduğu alanı çok daha şık ve asil gösteren detaylar arasındadır. Özellikle tavan seviyeniz yüksekse ve şık bir ev düşündeyseniz muhakkak Fransız sitiline uygun dekorasyon ürünleri ile bir bütün oluşturabilirsiniz. Fransız stili bir yemek odası modeli ya da aynı şekilde bu tarza uygun bir oturma grubu hayal ediyorsanız muhakkak açık tonların şıklığını yakalamalısınız. Burada önemli olan şey hem eskinin hem de yeninin doğru bir çerçevede bir araya gelmesidir. Fransız stili bunu en iyi yapan ve uygulamasının en kolay olduğu tasarım modellerinden biridir.

avangart dekorasyonu

Oturma Odanızda Fransız Esintileri

Fransız dekorasyon stili göz önünde bulundurulduğunda muhakkak dikkat etmeniz gereken ilk detay bahsettiğimiz gibi hem eskinin hem de yeninin aynı ortamda bulunmasıdır. Yani seçeceğiniz vintage parçalar beraberinde modern hatlarla çevrilmiş unsurlara eşlik ettiğinde ortaya oldukça zarif bir görüntü çıkacaktır. Aynı renkleri çok fazla tekrara düşürmeden kullanmak ve bunu bütün bir oturma odası modeli içerisinde yapmak Fransız stilinin en ikonik alanlarındandır. Örneğin oturma odasında Fransız stiline dair bazı şeyler barındırmak istiyorsanız özellikle kumaş abajurlar ile bu bütünü sağlayabilirsiniz. Krem ve tonlarında tercih edeceğiniz bu abajurlar sayesinde ortamın havası oldukça modern ama aynı zamanda eski ve keyifli bir hal alacaktır. Koltuk seçiminde ise daha net tercihlerde bulunabilirsiniz. Özellikle cesur desenlerden kaçmayarak, ahşabı bu alanda da optimal dengede kullanarak bu stilin en doğru tamamlayıcılarını bir araya getirebilirsiniz.

Dekorasyon Tamamlayıcılarına Mutlaka Dikkat Etmelisiniz

Fransız stili dekorasyon konusunda en büyük tamamlayıcılar ise dekorasyonunuzun bütünleştiricileridir. Bunlar bazen bir tablo bazen bir abajur ya da bazen bir masa süsüdür. Özellikle sakin ve dingin bir alanı farklı renk kombinleri ile desteklemek ve bu renk kombinlerini de dekorasyon unsuru olarak bu tablaya eklemek mümkün olmalıdır. Genelde yumuşak hatlar kullanılarak oluşturulmuş olan Fransız stili evler göz yormaması ile dikkat çekmektedir. Sizler de bu eski ve yeniyi aynı yerde harmanladığınız bütün de mutlaka bu özelliklere dikkat çekebilirsiniz. Oturma odası modelleri arasında şık ve sade renkleri tercih ederek Fransız sitili bir yaşam odasının ilk adımına atmaya başlayabilirsiniz. Unutmayın; burada en büyük detay hem eski hem de yeniye doğru bir şekilde bir araya getirmektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir