Blog

Fonksiyonel Bir Giyinme Odası Nasıl Dekore Edilmeli?

Son dönemlerin en popüler konuları arasında giyinme odaları bulunmaktadır. Artık insanlar yatak odalarını, giyinme odalarından ayırarak yaşam alanlarında daha farklı bir boyutlandırmaya gitmektelerdir. O yüzden de gün geçtikçe giyim odalarının önemi bir hayli fazladır. Aslında giyinme odaları sadece kıyafetlerin içinde bulunduğu bir alan değil, aynı zamanda doğru dekore edildiğinde pek çok fazlalığı kaldırabilecek bir özellik de barındırmaktadır. Kişisel olarak tüm eşyalara ev sahipliği yapacak olan giyinme odası modelleri oldukça işlevsel olmaları sebebiyle belirli bir düzenin direkt olarak sağlayıcısıdır. Kendi alıştığınız düzenin, doğru bir şekilde odanıza yansıdığını görmek sizin de işlerinizi kolaylaştıracaktır.

Giyinme Odanızın Önceliklerini Belirlemelisiniz

Giyinme odasını dekore ederken öncelikle alanın boyutuna dikkat etmelisiniz. Çünkü giyinme odasında oluşturduğunuz alan ne kadarsa bu alana seçeceğiniz dolap da oda ile uyumlu olacak şekilde tasarlanmalıdır. Dolabın boyutu en önemli olan unsurlar arasında bulunmaktadır. Bununla beraber eğer küçük bir giyinme odanız varsa burayı daha geniş göstermek için bir aynadan destek alabilirsiniz. Çünkü aynalar bulundukları alanı daha geniş gösteren tamamlayıcı unsurlardır. Aynı şekilde daha açık renkli bir duvar boyası seçimi yapmak, alanı olduğundan daha büyük gösterecektir. Tüm odayı dolapla doldurmak yerine kendiniz için de bir alan bırakmanız önemli olan bir diğer başlıktır.

Dolap Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dolap seçimi yaparken de aynı şekilde işlevsel, çok gözlü, odanızda uyum sağlayacak bir seçeneği tercih etmeniz sizlerin faydasına olacaktır. Çok fazla çekmecenin olması, dolap seçiminin önemli kriterleri arasında bulunmaktadır. Çünkü çok fazla çekmece pek çok eşyanızı kolayca kaldıracağı için sizler için büyük bir fayda sağlayacaktır. Aynı zamanda giyinme odası fikirleri içerisinde ışıklandırmaya da dikkat etmek gerekmektedir. Çünkü doğru yapılmış bir ışıklandırma sayesinde oda daha büyük görünecektir. Lambaderler, sarkıt avizeler gibi farklı seçenekler odayı daha büyük gösteren unsurlardandır. Giyinme odanızın her zaman düzenli olmasına dikkat etmek ve tertibini sağlamak da yine fonksiyonel fayda anlamına gelmektedir. Doğru tasarlanmış bir giyinme odası pek çok eşyanın içerisinde bulunduğu bu alanı hayat boyu kullanışlı hale getirmektedir. Öyle ki özellikle en çok işinize yarayacak olan kıyafetleri ön taraflara almak, daha az kullandıklarımızı belirli bir sıraya göre arkaya almak da yine giyinme odası dekorasyon fikirleri noktasında farklı bir noktaya dikkat etmek anlamı taşımaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir