Blog

Evinize Niyazi Güneş Aydınlatmaları İle Işık Saçın

Eğer ki eviniz yeterli alana sahipse dekorasyon konusunda istediğiniz ölçüde farklılıklar gerçekleştirmek mümkündür. Fakat ev içerisindeki dekorasyon ile kullanım alanları sınırlı ise gerçekleştirmek istenilen fikirler uygulamayı zorlaştırmaktadır. Bu sebeple sınırlı alanlara sahip evlerle ilgili dizayn önerileri sahip olunan alanı olduğundan daha büyük göstermek üzeredir. Duvarları yıkmak gibi yapının temelinde değişimler yapmadan da ev dekorasyonu fikirleri hayata geçirmek mümkün olabilmektedir. Doğru hamleler yaparak ve aydınlatma fikirlerinden yararlanarak sıkışık hissettiren bir alanı dahi konforlu ve geniş ise kaptıran bir alana dönüştürmek mümkündür. İç mimarlar küçük evlerin dizaynını aydınlatma fikirlerinin önemi ile oldukça fazla vurgulamaktadır. Doğal ışığın maksimum ölçüde kullanılabilmesi adına gerek düzenlemelerini gerçekleştirilmesi ve renk kullanımının da bu ışık seviyesine bağlı olarak seçilmesi tavsiye edilmektedir. Sadece aydınlatma fikirlerine özen göstererek evde büyük farklılıklar oluşturmak mümkündür. Evde aynı ve aydınlatma ürünleri konusunda başarılı markalardan biri olan Niyazi Güneş ev aydınlatmaları ile ışık saçın firmasının sunmakta olduğu alternatiflerden yararlanmak mümkündür. Doğal ışığın yalnızca aydınlatma fikirlerine özen göstererek evde büyük farklılıklar oluşturmak mümkünken ev dizaynı ve aydınlatma ürünleri konusunda başarılı markalardan biri olan avize dekorasyonlarında mutlaka doğru tercihleri gerçekleştirmek gerekmektedir.

Joker Black Abajur

Ev Aydınlatmalarında Avize Boyutları

Bir ev içerisindeki oda

  • Hem yatay
  • Hem de dikey

Bir boyuta sahip ise bunun yanı sıra yüksek tavanlı bir oturma odasına sahipseniz, dikkati yukarıya çekmeyi hedefleyerek odayı dekore etmek mümkündür. Bu sayede odanın dikey boyutundan en iyi şekilde yararlanma olanağına sahipken tavandan yere kadar uzanan perdeler odanın dikey boyutunu kullanmak için estetiksel bir alternatif olmaktadır. Dikey alanı daha olanaklı olarak sunmanın bir başka yolu da sanat eserlerini tercih etmektir. Farklı

  • Tablo
  • Çerçeve
  • Asılan biblolar
  • Odanın dikey boyutuna hizmet eder

Tekniksel olarak odayı olduğundan daha geniş ve ferah göstermektedir. Aynı zamanda bu alanlara yapılan vurgu ve duvar aydınlatmaları da odanın daha estetik ve ferah gözükmesine yardımcı olmaktadır. Odanın dikey boyutu ile ilgili dekorasyon ve aydınlatma olanaklarını tercih etmek ev içerisindekileri yatay boyuttan dışarıya çıkarmaktadır. Bu durum ise odanın büyüklüğünden bağımsız olarak konforlu ve rahatlatıcı bir ortam oluşturmanın alternatif yollarından biri olmaktadır.

Geleneksel eski fikirler ve kalıtsal çözümler her ev için yeterli ölçüler içerisinde çözümler sunmayabilmektedir. Bu durumdan dolayı yeni ev dekorasyonları da aydınlatma fikirleri tecrübe edinilerek evinizin Niyazi Güneş aydınlatmaları ile ışık saçmak da bir tercih olanağıdır. Odanın dikey boyutu ile ilgili dekorasyon ve aydınlatma düşüncelerini kullanmak kişisel olarak yatay boyuttan dışarıya çıkmanın alternatif tercihleri arasındadır. Bu durum da odanın büyüklüğünden bağımsız olarak konforlu ve rahatlatıcı bir atmosfer oluşturmanın alternatif seçenekleri arasında yer almaktadır. Geleneksel fikirler eski kalıp çözümler her ev için yeterli ölçüde çözümler sunulmaz.

Avize Dekorasyon Önerileri

Ev içerisindeki odalar fark etmeksizin iyi bir aydınlatma ev için en önemli olanaklar arasında yer alırken, imkanlar dahilindeki doğal aydınlatmaların tüm yararlarından faydalanmak bazı zamanlar mümkün olmayabilmektedir. Ev dekorasyonlarında oldukça özenli davranılsa dahi kötü ve yetersiz aydınlatma evin kasvetli ve katı görünmesine sebep olabilmektedir. Aydınlatma fikirlerinden faydalanarak düzenlenen alanlar daha ferah hissetmeye yardımcı olmaktadır. Güneş ışığını maksimum ölçüde tercih edebilmek için oldukça sık yararlanılan kanepe koltuk gibi mobilyaların ışık alacak şekilde konumlandırılmasına özen göstermek gerekmektedir. Gün ışığının yetersiz kaldığı açılarda yapay aydınlatmalar tercih edilmeli ve evinize Niyazi Güneş aydınlatmaları ile ışık saçmayı ihmal etmemelisiniz.

Işıklar nokta ve vurgu aydınlatması tavan lambası gibi birçok farklı açıya ışık kaynağı oluşturarak alanları aydınlatmak mümkün hale gelebilmektedir. Duvarları açık renklere boyamak odanın daha büyük ve aydınlık görünmesini olanak sunarken parlak ve aydınlık duvarlar yansıtıcı etki sağlamakta ve doğal ışığın etkisini de artırmaktadır. Koyu renkler ışığı absorbe etme eğiliminde olmasından dolayı özellikle kısıtlı alanlarda koyu renkler tercih etmekten kaçınmak gerekmektedir. Küçük bir ev için beyaz ve beyaza yakın yani krem tonlar tercih edilebilmektedir. Beyaz renk kullanmak istemeyen kişiler doğanın esintilerini taşıyan mavi ya da yeşil tonlarını değerlendirme şansına sahipse bu renklerin de en açık tonları arasında tercih yapmaları gerekmektedir. Duvar kağıdı kullanmak istemeyen kişiler koyu renklerden ve büyük desenlerden kaçınmalıdır. Hızlı moda akımlarının getirdiği beğenileri duvar kağıdı seçimlerine dahil etmemelidir. Uzun vadede kişinin hoşnut kalabileceği açık renk tonlarını tercih edilebilir. Dikey çizgiler alanı olduğundan daha geniş göstermesinden dolayı yatay çizgiler alanı daraltmaktadır. Şeritler halinde dikey çizgiler kullanılabilir. Aydınlatma fikirlerini kullanarak çizgileri aydınlatma şansına sahip olabilirsiniz.

Aydınlatma Neyi Değiştirir?

Ev içerisinde her alanda tercih edilen aydınlatma aksesuarları mekandan alınan verimin en yüksek boyuta ulaşması için en önemli unsur ise alana alanın kullanım özelliklerine aydınlatma gereksinimlerine estetiksel yapısına uygun aydınlatma fikirleri oluşturmak hayat kalitesini artırmaktadır.