Blog

Avangart Dekorasyonu Yaşam Tarzınız Haline Getirmenin 5 Yolu 

 Avangart dekorasyonudikkat çeken, güçlü ve ihtişamlı parçaların bir araya getirilerek kullanılmasıyla oluşturulur. Kelime anlamı öncü olan Fransızca’dan dilimize geçen avangart kelimesi, avangart dekorasyon akımı ile beraber günümüzde de sıklıkla duyduğumuz bir kelime.

Her ne kadar kelime anlamı önce olsa ve yenilikleri temsil etse de avangart dekorasyonlarda nostaljik esintilere rastlamak mümkün. Avangart mobilyalar ihtişamlı şık görüntüleri ile lüks yaşam tarzın hitap eden ev dekorasyonlarında sıklıkla kullanılır. Gold detayların, varakların, işlemelerin ve soft renklerin hakim olduğu avangart mobilyalar, ev dekorasyonlarına güçlü bir görünüm katar. 

Avangart tarzda dekorasyonlarla evlerinizde Osmanlı saraylarında aratmayacak ihtişam ve şıklıkla tasarlayabilirsiniz. Ev dekorasyonunda tercih ettiğiniz ve ilham aldığımız tarz, çevrenize karşı sizi en iyi yansıtan detaylardandır. Bundan dolayı ev dizayn ederken ve eviniz için mobilya seçimi yaparken, seçimlerinizle kendinizi ve yaşam tarzınızı yansıtmış olursunuz. 

Güçlü çizgileriyle lüksün ve ihtişamın sembolü olan avangart dekorasyonu ile evinizi dizayn ederken, avangart dekorasyonu yaşam tarzınız haline getirebilirsiniz. Bu yazımızda avangart dekorasyonu yaşam tarzınız haline getirmenin sırlarını sizlerle paylaştık. İşte avangart dekorasyonu yaşam tarzınız haline getirmenin 5 yolu: 

avangart dekorasyonuZengin ve İhtişamlı Görüntü Ayrıntılarda Gizli 

Avangart dekorasyon zarafetin ve ihtişamın birleşmesiyle lüks yaşam tarzına ve hitap eden bir tarz. Bu ihtişamı ve zarafeti sağlayan şeyler ise dekorasyon ayrıntılarında gizli. 

Avangart dekorasyonunun en önemli özelliklerinden biri ilerici olmasının yanı sıra, geçmişten günümüze kadar gelen nostaljik çizgileri de içinde bulundurması. Özellikle avangart mobilyalarda gördüğümüz işleme detayları, parlak renkli varaklar. Kristaller ve desoft renkler dekorasyonunuzda nostaljik bir görüntü yaratabilir.  

Avangart mobilyaların bu ihtişamlı görüntüsü sahip oldukları küçük ama bir o kadar da etkili dekorasyon detaylarında gizlidir. Sizde avangart dekorasyon ürünleri tercih ederek avangart tarzı yaşam stiliniz haline getirebilirsiniz. Avangart tarzda dizayn ettiniz evin ile yaşam tarzınızı konuklarınıza ve sevdiklerinize yansıtabilirsiniz. 

avangart dekorasyonu

Yaşam Alanlarınızı Gold Detaylarla Zenginleştirmeniz Mümkün 

Avangart dekorasyon denildiği zaman ilk akla gelenlerden biri de gold detaylarla zenginleştirilmiş olan mobilya ve aksesuarlardır. Yaşam alanlarınızda tercih edeceğiniz avangart tarzda mobilyalar ile avangart tarzı yaşam tarzımız haline getirmeniz mümkün. 

Avangart tarzın bu gösterişli ve ihtişamlı görüntüsünü gold detaylar tamamlayacaktır. Hatta gold detayları mobilyalarınızda tercih edeceğiniz gibi duvar kağıtlarında işleme detayları olarak da tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda aksesuarlarda tercih edeceğiniz gold renkler ve detaylar ile avangart tarzı salonunuza yansıtırken, aynı şekilde yaşam tarzınız haline de getirebilirsiniz. 

Yaşam alanlarınızı zenginleştirmeniz ve salonunuzda güçlü bir ambiyans yaratmanız mümkün. Nasıl mı? Osmanlı saraylarından günümüze kadar taşınan gold renkli dekorasyon ürünleri ile.

Osmanlı Saraylarından İlham Alan Avangart Tarz Mobilyalar 

Güçlü ve ihtişamlı görüntüsüyle bilimler avangart mobilyalar, genellikle Osmanlı saraylarından ilham alınarak tasarlanır. 

Özellikle günlük yaşantılarındaki lüks ve ihtişamı ev dekorasyonlarına yansıtmak isteyenlerin tercihi avangart mobilyalardır. İhtişamlı görüntüleriyle sizi ve yaşam tarzımızı en iyi şekilde yansıtacaktır. Avangart mobilyalarda genellikle pastel ve soft renkler yaygın olarak kullanılmaktadır. Osmanlı saraylarından ilham alınarak kullanılan koyu ve mürdüm tonlarında renkler görmek de mümkün. Özellikle Gold detaylarla zenginleştirilmiş koyu renkli mobilyalar, evlerinizi Osmanlı saraylarını aratmayacak bir görüntüye kavuşturacak. 

Sizde avangart mobilyalar ile lüks ve zarafeti aynı anda buluşturabilirsiniz ve de avangart dekorasyonu yaşam tarzınız haline getirebilirsiniz. 

Evinizde Büyük ve İhtişamlı Mobilyalara Yer Açın 

Tıpkı yaşam tarzınızı evimize yansıtabilirsiniz. Hatta ev dekorasyonunda tercih ettiğiniz tarzı yaşam tarzınız haline getirmek de mümkün. Ev dekorasyonunuzda avangart tarzı kullanarak yaşam tarzımızı da aynı yönde değiştirebilirsiniz. 

Avangart mobilyalar güçlü ve ihtişamlı bir tarza sahiptir. Çoğu zaman abartılı görünüşleri ve aykırılığı kaldırabilecek şekilde tasarlanmıştır. Sizde avangart tarzda bir ev mi dizayn etmek istiyorsunuz? Ev dekorasyonunuzda büyük ve ihtişamlı mobilyalar kullanmaktan çekinmeyin. Avangart koltuk takımları;

  • TV üniteleri,
  • Yatak odası takımları,
  • Dolaplar ve benzeri ev eşyaları görece ile daha büyük ve geniş hacimli olabilirler. 

Avangart eşyaların büyük ve geniş hacimli olması, sahip olduğum gösteriş ve ihtişamın bir göstergesi. Bu nedenle avangart dekorasyonu yaşam tarzınız haline getirmek istiyorsanız evinize büyük ve ihtişamlı mobilyalara yer açmak ile başlayan. 

Avangart Aksesuar ve Dekorasyon Ürünleriyle Yaşam Tarzınızı Yansıtan Evler 

Ev dekorasyonlarında aksesuar seçimi oldukça önemlidir. Seçtiğiniz aksesuarlar dekorasyonlarda son dokunuşu yaparak dekorasyon zevkiniz hakkında fikirler verecektir. 

Bu nedenle dekorasyon ürünleri ve aksesuar tercihlerinizde yansıtmak istediğiniz tarza uygun ürünler seçmeniz önemli. Evinizde avangart dekorasyonu ön plana çıkarmak istiyorsanız, tercih edeceğiniz büyük gösterişli ve fazlaca detaylı aksesuarlar ile bu görüntü yakalayabilirsiniz. 

Aksesuarlar ve dekorasyon ürünleri aynı zamanda tamamlayıcı parçalardır. İnce eleyip sık dokuyarak dekore ettiğiniz evlerinizi tamamlayacak olan dekorasyon ürünleri ve aksesuarlarla zenginleştirmeniz mümkün. Bu önerilerimizi uygulayarak şık ve estetik dekorasyonlara imza atın. Böylelikle siz de 5 adımda modern ve avangart dekorasyona sahip olabilirsiniz.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir