Blog

2021 Modasında Koltuk Takımları İçin Hangi Renkler Gözde?

Koltuk takımları evlerin vazgeçilmez baş mobilyaları arasında yer alır. Salonlarınızın odak noktası koltuk takımları diğer mobilyalarınız ile uyumlu olmalıdır.  Evinizde mükemmel uyumu yakalamak için doğru renk seçimi önemli unsurdur. Koltuk takımlarındaki moda olan renkler her dönem değişir. Evinizde hakim olan tasarıma bağlı olarak farklı renk seçeneklerinde bulunabilirsiniz. Modern olan renkleri tek tek kullanabileceğiniz gibi farklı şekilde kombinleyerek de kullanabilirsiniz.

Doğru renk seçimini yapmanız önemli bir unsurdur. Ev dekorasyonunuzda kullandığınız mobilya renkleri, koltuk seçiminde önemlidir. Mobilyalarınıza uygun koltuk rengi seçimi her zaman daha şık görünüm sunar.

Evinizdeki koltuk takımları ile ferah ya da canlı bir ortam yaratmak sizin elinizde. Sizi sakinleştirecek soft renklerle evinize heyecan katacak farklı renkler tercih edebilirsiniz. Bu yılın trend olan renklerini kullanarak kendi tarzınızı rahatlıkla yansıtabilirsiniz. Soğuk ve açık renk tonları ile ruhunuzu evinize taşıyabilirsiniz. Ev dekorasyonunda zayıfsanız modası geçmeyen sade renkleri tercih etmek sizin için ideal bir seçenek olacaktır.

Modası Geçmeyen Beyaz Koltuklar

Temizliğin ve asaletin simgesi olan beyaz renk, koltuk takımlarında estetik bir görünüm sağlar. Beyaz renk kullanıldığı alana huzur ve sakinlik verir. Küçük evler için de tercih edilen beyaz renk ortamı daha geniş gösterir. Işığı yansıtarak ferah bir görünüm sunan beyaz koltuk takımları ile evinizde farklı bir enerji oluşturabilirsiniz.

Birçok renkle kolayca dekore edilen beyaz renk ayrıca ortama minimal bir görünüm katar. Dolayısıyla seçimini minimalist dekorasyondan kullanacak olanlar beyaz renk tercih edebilir.

Beyaz renk seçimi ile İskandinav dekorasyonunun temellerini de atabilirsiniz. İşlevselliğe ve sadeliğe odaklanan İskandinav dekorasyonu temelinde beyaz rengi barındırır. Temiz ve dinlendirici etki için kullanılan beyaz renk aydınlık hissettirir.

Çekici Bir Etki Bırakan Mavi Renk

Hemen hemen her dönemin en çok tercih edilen koltuk takımı rengi mavidir. Özellikle koyu olan mavi tonları kiri belli etmediği için oldukça popülerdir. Dinlendiren ve rahatlatan etkisi ile daha estetik bir görünüme kavuşabilirsiniz. Stresli bir günün ardından yorgunluğunuzu atmak için kullanacağınız mavi renk sizi daha sakin hissettirebilir. Ayrıca estetik ve şık bir görünüm elde etmenize de yardımcı olur.

Fakat mavi koltuk takımları seçerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Koyu maviyi tercih etmek isteyenler için ortamın yeterince geniş olması gerekmektedir. Aksi halde eviniz daha dar görünebilir.

Koyu mavi rengi bazı kişiler üzerinde depresif bir etki oluşturabilir. Dolayısıyla mavi rengi dengeli olarak kullanmalısınız. Doğal sade ve temiz bir görünüm için Akdeniz esintili dekorasyon tercih edebilirsiniz. Bunun için de mavi renk en ideal renklerden olacaktır. Her tarza uygun ve popüler olan maviyi seçerek bambaşka dekorasyonlar oluşturabilirsiniz.

Modern Duruşu İle Gri Renk

Gri kullanıldığı ortama ciddi bir görünüm katsa da rahatlatıcı bir etkisi vardır. Rahatça kombinlenen gri renk, koltuk takımları için trend renkler arasında yerini almaktadır. Kir göstermez ve rahat bir kullanım sunar.  Gri koltuk takımlarını modern bir görünüm için tercih edilebilirsiniz. Her renkle rahatça kombinlenebilir. Dolayısıyla dekorasyon konusunda acemi olan kullanıcılar için kurtarıcıdır.

İnsan gözünün en kolay algıladığı renklerden bir olan gri renk, denge sağlar. Böylece yorucu bir etki yaratmaz. Canlı renklerin yoruculuğunu azaltmak isteyenler bu renkten faydalanabilir. Beyaz ile kombinlediğinde havalı ve modern bir görünüm sunar.

Doğal Görünüm İçin Hardal Rengi

Doğal tasarımı tercih eden kişiler için oldukça ideal ve popüler olan hardal rengi estetik bir görünüm sunar. İddialı bir görünüm istemiyorsanız hardal renk tam da size göre. Açık renklere göre kombin yapması zor olsa da bir o kadar hoş bir görünüm sunar. Hardal rengi koltuk takımları seçerken tüm koltukları aynı renk seçmeniz şart değildir. Bunun yerine farklı renklere yer verebilirsiniz. Çünkü hardal rengi diğer renkler ile kolayca uyum sağlayabilirsiniz.

Aydınlık bir ortam yaratmak isterseniz hardal rengini açık renklerle kombin ederek kullanabilirsiniz. Koyu dekorasyon severler için ise siyah ve hardal rengi birleşimi sizin için muhteşem bir seçenek! Özellikle vintage dekorasyon yaratmak isteyenlerin başvuracağı renklerden biri de yine hardal rengidir. Hardal rengi koltuk takımları kullanarak en güzel vintage görünümlere ulaşabilirsiniz.

Doğanın Rengi Yeşil

Doğayı, ahengi ve dengeyi simgeleyen yeşil evlerin vazgeçilmezidir. Ortama estetik bir görüntü kazandırmanıza yardımcı olur. Tek başına kullanıldığında güçlü etki yaratırken farklı renkler ile de kullanabilirsiniz. Çünkü yeşil farklı renkler ile kombinlendiğinde apayrı bir atmosferi evinize taşıyacaktır.

Sıcak ve huzur veren bir ortam için yeşil renk koltuk takımları tercih edebilirsiniz. Ayrıca küçük olan evleri yeşil ve açık renk kombinasyonu yaparak daha ferah gösterebilirsiniz. Koyu ve açık tonlarını kendi tarzınıza uygun olarak seçebilirsiniz.

İster çim yeşili ister haki yeşil tercih edin. Yeşilin tüm tonlarıyla evinizde apayrı bir etki oluşturabilirsiniz. Evinizde canlı ve enerjik bir görünüm yaratmak isteyebilirsiniz. Bunun için bu senenin trend olan yeşil renginden yararlanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir